Kubiak Sylwia 3

Sylwia Kubiak – Dobrowolska Flet poprzeczny

Nauczycielka gry na Flecie poprzecznym. Jest absolwentką warszawskiego Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego. W 1998 r. ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie fletu profesor Elżbiety Gajewskiej-Gadziny.

Nauczycielka gry na Flecie poprzecznym. Jest absolwentką warszawskiego Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego. W 1998 r. ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie fletu profesor Elżbiety Gajewskiej-Gadziny. W okresie studenckim zdobywała nagrody na konkursach w Polsce i za granicą (II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej w Warszawie, Międzynarodowy Festiwalu Orkiestr Młodzieżowych w Dusseldorfie).

Sylwia Kubiak jest artystką wszechstronną. Występuje z recitalami muzyki klasycznej, nowoczesnej i popularno-rozrywkowej. We wszystkich tych gatunkach ze swobodą się porusza. W swojej pracy artystycznej wykorzystuje nie tylko umiejętność gry na flecie poprzecznym, ale również na egzotycznych instrumentach ludowych. Współpracuje z muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Michałem Urbaniakiem oraz wybitną polską harfistką Anną Faber. Występuje także z orkiestrami symfonicznymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych (CANAL+, TVP2). Obecnie przygotowuje materiał na płytę. Ma za sobą liczne trasy koncertowe po Europie ( Niemcy, Holandia, Białoruś, Francja, Włochy) oraz Emiratach Arabskich i Meksyku.

Działalność artystyczną godzi z pracą pedagogiczną, którą bardzo lubi. Od 1998 r. uczy w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku. Jako pedagog ma na swoim koncie sukcesy uczniów na międzyszkolnych festiwalach instrumentów dętych. Warto również podkreślić, że jej dwie absolwentki kończą studia muzyczne.

Sylwia Kubiak – Dobrowolska otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.