Bajkowska Marzena PHOTO502

Marzena Bajkowska Skrzypce

Nauczycielka Skrzypiec. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w 1989 r. Już w czasie studiów podjęła pracę pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Po studiach związała się ze środowiskiem warszawskim, ucząc w szkołach publicznych i niepublicznych. W szkole muzycznej w Sulejówku objęła klasę skrzypiec w

Nauczycielka Skrzypiec. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w 1989 r. Już w czasie studiów podjęła pracę pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Po studiach związała się ze środowiskiem warszawskim, ucząc w szkołach publicznych i niepublicznych.

W szkole muzycznej w Sulejówku objęła klasę skrzypiec w 2006 r. Ma znakomite wyniki pracy pedagogicznej. Jej uczniowie otrzymywali wysoką punktację na przesłuchaniach skrzypcowych Centrum Edukacji Artystycznej, a także przywozili nagrody z konkursów. Prawie wszyscy absolwenci szkoły drugiego stopnia i kilkoro pierwszego stopnia ukończyli studia muzyczne.

Pracę pedagogiczną potrafi pogodzić z działalnością artystyczną. Od 1989 r. jest członkiem zespołu Warszawscy Soliści Concerto Avenna. Z zespołem tym dokonała wielu nagrań telewizyjnych i radiowych, odbyła liczne festiwale muzyczne (Londyn, Kopenhaga, Bergen, Ljubliana, Barcelona, Berlin, Istambuł) i trasy koncertowe (USA, Meksyk, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie). W dorobku ma 38 płyt CD, w tym dwie jako solistka. Są to: Concerti grossi A. Corelliego i Concerti grossi G. F. Haendla.