MBarcik

Małgorzata Barcik Dyrektor Szkoły

Jest absolwentką Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz śląskiej Akademii Muzycznej Wydziału Wychowania Muzycznego.

Jest absolwentką Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz śląskiej Akademii Muzycznej Wydziału Wychowania Muzycznego. Ma różnorodne doświadczenia pedagogiczne. W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie uczyła fortepianu głównego i dodatkowego, a także wyjeżdżała z uczniami jako akompaniatorka na różne konkursy, przywożąc laury i wyróżnienia. Prowadziła chór i orkiestrę smyczkową.

W Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sulejówku pracuje od 1996 r., pełniąc funkcję wicedyrektora szkoły. Potrafi tak atrakcyjnie uczyć kształcenia słuchu i zasad muzyki, że przedmioty te stają się dla młodzieży najbardziej lubiane. Dla uczniów pozostaje największym autorytetem „w sprawach” słuchu muzycznego. Od czterech lat prowadzi również chór szkolny, przenosząc najlepsze tradycje śląskiej chóralistyki na grunt Sulejówka.

W kwietniu 2012 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku zajął I miejsce Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowsza.

W maju 2014 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku otrzymał Srebrny Dyplom Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowsza.

W lutym 2015 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku otrzymał II miejsce VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek Regionu Mazowsza. Wyniki chóru bardzo dobre.

Małgorzata Barcik otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.