DSC_0046_2

Anna Kwiatkowska Skrzypce

Absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Ukończyła również z oceną celującą podyplomowe studia z zakresu kameralistyki tej samej Uczelni. Brała udział w kursach kameralnych i solowych w Grazu, Mannheim, Stuttgarcie, Odense, Darmstadt. W latach 1998-2008 skrzypaczka i lider tria smyczkowego Violarium, z którym trzykrotnie zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej

Absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Ukończyła również z oceną celującą podyplomowe studia z zakresu kameralistyki tej samej Uczelni. Brała udział w kursach kameralnych i solowych w Grazu, Mannheim, Stuttgarcie, Odense, Darmstadt.

W latach 1998-2008 skrzypaczka i lider tria smyczkowego Violarium, z którym trzykrotnie zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Atri (Włochy), oraz koncertowała w Polsce (festiwale Sacrum Profanum, Muzyka w Starym Krakowie, Warszawska Jesień) i za granicą ( Niemcy, Włochy, Austria, Litwa, Szwajcaria, Holandia, Meksyk). Dokonała nagrań dla II Programu Polskiego Radia (duety i tria Dariusa Milhauda). Współpracowała z Capellą Cracoviensis, Filharmonią Krakowską i Orkiestrą Muzyki Centrum, z którą dała liczne koncerty, m.in. na Warszawskiej Jesieni. Występuje również solo, grając zarówno utwory współczesnej klasyki, jak i muzykę całkiem nową ( festiwale Warszawska Jesień, Audio Art, Musica Eletronica Nova) Dokonuje prawykonań utworów jej dedykowanych. Brała udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do filmów J. J. Kolskiego.